Дома Фудбал Останато Почнаа да слават, а потоа соиграчот им соопшти дека ќе се изведуваат пенали (видео)

Почнаа да слават, а потоа соиграчот им соопшти дека ќе се изведуваат пенали (видео)

0

Портланд во полуфиналето од Западната конференција со 3:2 го совледаа Сиетл. Фудбалерите почнаа да слават, но потоа разбраа дека треба да се изведуваат пенали.

Сиетл во првиот меч победи со 2:1, а синоќа се играше реваншот во Портланд. Резултатот беше 2:2 се до 97-та минута кога Лодеиро погоди за водство од 3:2.

Тогаш настана лудница, играчите на Портланд почнаа да слават мислејќи дека се пласирале во финалето, но потоа му беше соопштено дека ќе се изведуваат пенали.

За нивна среќа, сепак славеа и после изведувањето на пенали.


Следете го Sportski.mk и на


Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Видео: Елмас поцрвене, Фенербахче загуби од второлигаш!

Фенербахче загуби со 1:0 на гостувањето кај Умраниеспор во раките на Купот на Турција, а м…