Дома Фудбал Италија Пофалби за Конте: Подобар тренер е од Ван Гал и Мурињо

Пофалби за Конте: Подобар тренер е од Ван Гал и Мурињо

Интер е на чекор од титулата шампион на Италија и треба да се случи чудо за „нероаѕурите“ да не завршат на првата позиција.

Најголеми пофалби за одличната сезона која ја игра Интер собира тренерот Антонио Конте. Сега за Конте зборуваше фудбалерот на Интер, Матео Дармијан.

„Многу ми е важно што ја добив довебрата на тренерот и соиграчите. Конте влијаеше да ја подобриме тактиката, но и го поправи нашиот карактер. Ван Гал беше луд по правила, ме сакаше во Јунајтед. Ми кажа дека ја имам неговата доверба и дека имињата ништо не му значат. Мурињо не бираше средства за да дојде до победата. Сепак, за мене Конте е над сите“, изјави Дармијан.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Милан во моментов е посилен од Јувентус

Легендата на Јувентус, Клаудио Маркизио го коментираше престојното дерби помеѓу Јувентус и…