Дома Фудбал Англија Потегот на Фирмињо е ХИТ: Го испрати Себаљос „по бурек“ (видео)

Потегот на Фирмињо е ХИТ: Го испрати Себаљос „по бурек“ (видео)

0

Ливерпул вчера го победи Арсенал со 3:1 на „Енфилд“ за пефектен старт на Премиер лигата и три победи во првите три кола.

Херој на „црвените“ беше Мохамед Салах кој постигна два гола, но еден потег на Фирмињо денес е хит на социјалните мрежи.

Фирмино со лукав потег ја подигна топката го испрати Себаљос „по бурек“, и сам себе си намести волеј удар, со што покажа каков е мајстор.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Атлетико ја обвинува Барса за милионска „кражба“, а обвинетелот предложи казна од – 300 евра!

Aнтоан Гризман ова лето пристигна од Барселона во Атлетико Мадрид за сума од 120 милиони е…