Дома Останати Кошарка Потврдено: Звезда без Антиќ отпатува за Шпанија

Потврдено: Звезда без Антиќ отпатува за Шпанија

0
antic

Македонскиот интернационалец Перо Антиќ кој настапува за тимот на Црвена Звезда нема да биде во комбинација за следниот натпревар на црвено-белите.

Антиќ беше еден од најважните кошаркари на Звезда во победата над Партизан од 100:84, но тој ќе го пропушти следниот натпревар против Уникаха кој е се игра во петок со почеток од 20:45 часот.

„Како што беше и пред дербито, состојбата на Антиќ е проблемтаично. Смислено направивме тој да може да настапи во дербито, но неговата рехабилитација сега треба да биде продолжена. Тој нема да патува со нас бидејќи мора да продолжи со терапијата и опоравувањето за да биде целосно подготвен за натпреварите кои не очекуваат“, изјави тренерот на Звезда, Душан Алимпијевиќ.

Прочитајте поврзани статии
Повеќе S. D.
Load More In Кошарка

Проверете

Шок за преубавата тенисерка – На Марија Шарапова и се заканува затворска казна!

На познатата убава тенисерка Марија Шарапова и се заканува казна затвор и тоа во Индија. Т…