Дома Останати Потврдена борбата на Конор со боксерската легенда!

Потврдена борбата на Конор со боксерската легенда!

Мани Пакјао го потврди боксерскиот меч со Конор Мекгрегор откако Ирецот вчера на Твитер објави дека Филипинецот ќе му биде следен противник.

Пакјао кој во овој момент еден од 24-те сенатори на Филипините објави дека борбата ќе се одржи следната година некаде на Блискиот исток.

„Господинот Пакјао голем дел од заработката од борбата ќе донира во борбата против Ковид-19 на Филипините и така ја потврдува оваа борба. Адвокатите ги решаваат последните детали околу договорот, а двајцата борци веќе почнаа со припремите“, изјави портпаролот на Пакјао.

Деталите за организацијата не се познато, но постои опција шефот на УФЦ Дајна Вајт да биде организатор затоа што пред неколу дена изјави дека ќе објави нешто големо поврзано со боксот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Донација од кампањата на Mozzart „Хуманитарен тикет“ во Клиника за детски болести

Хуманитарниот Mozzart караван никогаш не стои во место, а овој пат е со нова донација наме…