Дома Топ вести Постигнат договор: Сусо денес на прегледи во Севиља

Постигнат договор: Сусо денес на прегледи во Севиља

Италијанските медиуми пренесуваат дека Милан и Севиља постигнале договор за трансфер на Сусо и Шпанецот денес треба да пристигне на лекарски прегледи.

Сусо оваа сезона се вклупи во „сивилото“ на Милан и не игра во добра форма, па беше мета на критики од навивачите.

Со пристигнувањето на Ибрахимивиќ и промената на формацијата Сусо се пресели на клупата за резерви, па самиот побара да ја промени средината.

Најсилен интерес за Шпанецот покажува Севиља, а последните информации од Апенините се дека двата клуба постигнале договор.

Имено, Сусо ќе се пресели во Севиља на 18-месечна позајмица со задолжитечен откуп од 25 милиони евра, а денес ќе патува во Шпанија на лекарски прегледи.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

БАНДА СО ИНТЕРВЈУ ЗА СПОРТСКИ: Никој не може да биде сакан како Кара и Столе, сакам еден ден пак заедно да играме во Вардар!!

Дејан Милосављев беше еден од милениците на скопската публика, меѓутоа поради проблемите в…