Дома Трансфер зона Постигнат договор: Две ѕвезди го засилуваат Интер

Постигнат договор: Две ѕвезди го засилуваат Интер

Раководството на Интер договори две големи засилувања за следната сезона, а ќе пристигнат беспласплатно на „Џузепе Меаца“.

Станува збор за плејмејкерот на Наполи, Пјотр Зиелински и напаѓачот на Порто, Тереми, чии договори со клубовите истекуваат на крајот на сезоната.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Италијанските медиуми тврдат дека договорот е постигнат, и дека Зиелински ги договорил личните услови со „нероаѕурите“. Со Интер тој ќе потпише соработка на три години со опција за продолжување на уште една сезона.

Што се однесува до Тереми, тој веќе ставил потпис на преддоговор и исто така на лето ќе пристигне во Милано како слободен агент.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

„Бомба“: Каземиро и Варан се враќаат во Мадрид

Рафаел Варан и Каземиро не е задоволни од тоа како се одвиваат работите во Манчестер …