Дома Трансфер зона Постигнат договор: Вајналдум во Рома, Ренато Санчез во ПСЖ

Постигнат договор: Вајналдум во Рома, Ренато Санчез во ПСЖ

Фудбалерот на ПСЖ, Жоржињо Вајналдум е на чекор од потпишување договор со Рома, пренесуваат италијански договор со Рома.

Веста ја потврди познатиот италијански новинр, Фабрицио Романо. Управата на двата клуба имале состанок на кои се решиле сите препреки околу финансискиот дел.

Договорот е постигнат откако ПСЖ се сретнал со агентите на Ренато Санчез кој оди на „Паркот на принцовите“ како замена за Вајналдум. Двете страни ништо официјално не потпишале, но се очекува се да биде многу брзо завршено. Вајналдум во Рома ќе пристигне на позајмица со право на откуп.

Римјаните го убедиле францускиот гигант за холандскиот фудбалер да исплаќаат 25% од платата иако ПСЖ претходно инсистираше на исплата од 100%.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Мбапе барал исфрлање на аргентинскиот „клан“ од ПСЖ!?

Во екипата на ПСЖ владее очајна атмосфера, а главен виновник за тоа е Килијан Мбапе, кој л…