Дома Фудбал Англија Постигнат договор: Барселона и Чави добиваат уште едно засилување

Постигнат договор: Барселона и Чави добиваат уште едно засилување

Долго време се водат преговори помѓу Барселона и Челзи за трансфер на Шпанецот Маркос Алонсо.

Денес Челзи го потврди Марк Кукуреља, па овој трансфер широко ги отвори вратите за заминување на Алонсо од „Камп Ноу“. Преговорите се веќе во завршна фаза и се очекува 31-годишникот наскоро да биде новото засилување на екипата на Чави.

Интересно е што Алонсо е дете на Реал Мадрид од каде што во 2010 година замина во Англија во тимот на Болтон. Пред да заигра за Челзи настапуваше и во Италија за екипата на Фиорентина.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Чави: Работиме на регистрација на играчите, имаме рок до два часа пред натпреварот

Денешната прес-конференција на Чави привлече големо внимание во Шпанија, бидејќи во Барсел…