Дома Фудбал Останато Постигнат договор: Баерн конечно пронајде нов тренер

Постигнат договор: Баерн конечно пронајде нов тренер

Според последните информации, повеќе нема дилеми и Винсент Компани ќе седне на клупата на Баерн Минхен. Бројни релевантни медиуми објавија дека помеѓу двете страни има договор.

Баерн долго време беше во потрага по тренер кој ќе го наследи Тухел, а беа одбивани од: Чаби Алонсо, Јулијан Нагелсман, Ралф Рагник и Ханси Флик. Овој потег е изненадување затоа што клубот доведува тренер кој сезонава со Барнли испадна во втората лига.


Германија гази и најавува битка за титула! ↓↓↓


Компани и Баерн имаат вербален договор и се наскоро би требало да биде официјализирано. Останува само баварците да се договорат околу оштетата со Барнбли.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Комична сцена во МЛС лигата: Судија си поигра со чувствата на навивачите 🎥

Изминатата вечер се одиграа голем број натпревари од американската МЛС лига,, а една ситуа…