Дома Фудбал Посетата против Валенсија доволно зборува што навивачите мислат за оваа Барселона

Посетата против Валенсија доволно зборува што навивачите мислат за оваа Барселона

Барселона вчера ја пречека Валенсија и славеше победа со 3:1, но евидентно е дека каталонскиот клуб се наоѓа во лош период.

Не игра Барселона ниту приближно добро како што се очекува од неа, а заминувањето на Лионел Меси донесе дополнителни проблеми. Победата против Валенсија малку ќе го врати мирот, но јасно е дека ова е еден од најлошите периоди во клубот.

И вчера за првпат од почетокот на пандемијата беше дозволен максимален капацитет на „Камп Ноу“, но на крајот од скоро 100.000 гледачи на трибините имаше помалку од 50%, односно 47.317.

Терминот на натпреварот беше идеален, недела навечер условите за игра добри, атрактивен ривал, но изгледа дека навивачите не се премногу заинтересирани.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Гравина: Италија не треба да се плаши од Македонија, туку од сопствените грешки

Репрезентацијата на Македонија доби тешка задача и во баражот за Светското првенство ќе иг…