Дома Фудбал Европско првенство во фудбал ЕУРО Португалија ја „прегази“ Турција🎥

Португалија ја „прегази“ Турција🎥

Португалската репрезентација полесно од очекувањата со 3:0 ја победи репрезентацијата на Турција и обезбеди пласман во осминафиналето.

Најпрво, во 21. минута по убавата акција од десната страна Бернардо Силва постигна гол за 1-0.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Само седум минути Турците си го постигнааа еден од најкомичните автоголи,  Акајдин сакаше да додаде до голманот Бајиндир кој беше излезен далеку од својот гол, па топката заврши зад гол-линијата.

Во второто полувреме Роналдо избегна офсајд замка и измезе сам пред голманот, па му асистираше на Бруно за конечни 3:0.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Европско првенство во фудбал ЕУРО

Проверете

Лапорта: Сега конечно сме во ситуација да делуваме на трансфер пазарот

Претседателот на Барселона, Жоан Лапорта рече дека во Ханси Флик ја гледа вистинската личн…