Дома Останати Пориер после поразот од Кабиб: Бев спремен…

Пориер после поразот од Кабиб: Бев спремен…

Кабиб Нурмагомедов вечерва стигна до победа против Дастин Пориер и ја одбрани титулата во лесна категорија.

Дагестанецот во третата рунда со гушење стигна да победа, а Пориер беше разочаран после пораз.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


„Се чуствувам како да се изневерив самиот себе. Како цела кариера да се спремав за овој момент, но…Можеби имаше моменти кога можев да направ повеќе. Бев спремен, а сега морам да се будам секое утро со овој резултат и ако нешто научив во минатото е да во добрите моменти да бидам благодарен, а во ваквите ситуации само да одам дома и да минувам време со семејството“.

„Беше ова долг пат и горд сум на се што постигнав, сега ми е потребно време да размислам. Жал ми е ако изневерив некого со овој настап“, изјави Пориер.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Фјури со тешки обвинувања: Усик победи затоа што Украина е во војна

Олександар Усик е новиот светски шампион во бокс, откако во голема борба го победи Тајсон …