Дома Останати Пориер после поразот од Кабиб: Бев спремен…

Пориер после поразот од Кабиб: Бев спремен…

Кабиб Нурмагомедов вечерва стигна до победа против Дастин Пориер и ја одбрани титулата во лесна категорија.

Дагестанецот во третата рунда со гушење стигна да победа, а Пориер беше разочаран после пораз.

„Се чуствувам како да се изневерив самиот себе. Како цела кариера да се спремав за овој момент, но…Можеби имаше моменти кога можев да направ повеќе. Бев спремен, а сега морам да се будам секое утро со овој резултат и ако нешто научив во минатото е да во добрите моменти да бидам благодарен, а во ваквите ситуации само да одам дома и да минувам време со семејството“.

„Беше ова долг пат и горд сум на се што постигнав, сега ми е потребно време да размислам. Жал ми е ако изневерив некого со овој настап“, изјави Пориер.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Легендарниот Кипчоге го урна сопствениот рекорд во Берлин

Кениецот Елиуд Кипчоге на маратонот во Берлинг го урна сопствениот рекорд откако 42.195 ме…