Дома Трансфер зона Поранешниот фудбалер на Јувентус и Интер потпиша за Каљари

Поранешниот фудбалер на Јувентус и Интер потпиша за Каљари

Квадво Асамао денес се врати во Серија А откако потпиша договор до крајот на сезоната со екипата на Каљари.

Долго време Асамоа го носеше дресот на Јувентус за кој потпиша во 2012 година и за овој клуб настапуваше се до 2018 година. После Јувентус премина во ривалот на „старата дама“, Интер каде се задржа две сезони.

За репрезентација на Гана Асамоа има 71 натпревар и четири гола, дебитираше на 11. Февруари 2000 година. Во акриерата Асамо го носеше и дресот на Удинезе.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Астон Вила доведе големо засилување од 45 милиони евра

Завршен е првиот трансфер на звучно име во англиската Премиер лига за следната сезона. Бра…