Дома Фудбал Останато Поранешниот голман на Монако и Хрватска дебитираше во новиот клуб како играч

Поранешниот голман на Монако и Хрватска дебитираше во новиот клуб како играч

Поранешниот голман на Хрватска и Монако Даниел Субашиќ дебитираше за новиот клуб.

Интересно е што Субашиќ не беше голман. Субашиќ дебитираше за МНК Варош Зара Дентал Центар, тим кој се натпреварува во првата футсал лига во Хрватска.

Секако тој беше главната атракција, но неговиот тим изгуби со 1:0.

Субашиќ Монако го напушти после 292 настапи, додека за репрезентација собра 44 настапи.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Ибра се огласи и порача: Во мојот свет нема место за расизам 🎥

Синоќешното дерби помеѓу Милан и Интер го одбележа големата расправија помеѓу Златан Ибрах…