Дома Фудбал Останато Поранешен фудбалер на Манчестер Јунајтед има рак

Поранешен фудбалер на Манчестер Јунајтед има рак

0
miller

Некогаш беше фудбалер на Манчестер Јунајтед и репрезнетативец на Ирска, а неодамна му беше дијагностициран рак на панкреасот.

Лиам Милер, фудбалерот кој кариерата ја започна во Селтик, а подоцна го носеше дресот на Манчестер Јунајтед, Лидс, Сандерленд, Хиберниан, Перт, Брисбејн, Мелбурн, Корк и Вилимигтон Хамерхедс.

„Мислите на сите во Манчестер Јунајтед се со Лиам Милер и неговите сакани“, објавено беше на официјалниот Твитер профил на славниот клуб каде што настапуваше две години.

За репрезентацијата на Ирска настапуваше од 2004 до 2009 година одигра 21 натпревари, а кариерата ја заврши минатата година на 35 години.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Повеќе S. D.
Load More In Останато

Проверете

НЕВЕРОЈАТНО СИЛНИ: Ова е најдобриот состав на играчите кои НЕ се повикани од шпанската репрезентација (ФОТО)

Хуан Лоптеги, селекторот на репрезентацијата на Шпанија вчера ги објави 24 имиња на фудбал…