Дома Македонски спорт Мак ракомет Порака од ЕХФ: Уживајте во чудото во Скопје!

Порака од ЕХФ: Уживајте во чудото во Скопје!

Македонската ракометна репрезентација на фантастичен начин успеа да дојде до пласман на Светското првенство во 2025 година.

Ракометарите прво во Торшван беа поразени со седум разлика, но потоа дома во Скопје успеаа да ја победата квалитетната селекција на Фарски Острови со играчи од Бундеслигата со осум разлика.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Воодушевени од подвигот на македонските ракометари беа и во ЕХФ од каде што денес објавија едно видео од случувањата во „Борис Трајковски“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Историјата е испишана: Леверкузен влезе во друштво на Јувентус, Милан и Арсенал

Баер Леверкузен денес во последното коло славеше победа од 2:1 против Агусубург и така ост…