Дома Останати Поразот после кој Мекгрегор почнал да плаче 🎥

Поразот после кој Мекгрегор почнал да плаче 🎥

Aртемиј Ситенков е првиот борец во УФЦ кој го победи Конор Мекгрегор, тој сега раскажа колку Ирецот бил разочаран по тој пораз.

Сите љубители на УФЦ знаат што значи изгубена борба за Конор Мекгрегор, но малку кој знае дека Ирецот плачел после првиот пораз. Литванскиот борец Артемиј Стенков зборуваше за тоа.

„Конор се обиде да ми се внесе во лице во текот на мерењето, но не бев импресиониран бидејќи се боревме во мојата земја. Конор потоа плачеше на подот неколку минути, беше уништен. Морав да одам во неговата соблекувална да се обидам да го орасположам, меѓутоа не престануваше да плаче“, раскажа Литванецот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Тајсон сака борба и со Ентони Џошуа

Легендарниот Мајк Тајсон на 28 ноември ќе се бори против Ројс Џонс Џуниор и тоа ќе биде не…