Дома Фудбал Италија Поради Сари навивачите му измислија „новo“ лого на Јувентус (ФОТО)

Поради Сари навивачите му измислија „новo“ лого на Јувентус (ФОТО)

0

Фудбалската јавност очекува Маурицио Сари да биде промовиран за нов тренер на Јувентус.

Сагата околу преминувањето на Сари во Јувентус трае веќе подолго време, а италијанските медиуми тврдат дека наскоро (можеби и до крајот на денот) се ќе биде официјализирано.

Поради таквите најави на социјалните мрежи дел од јавноста започна да „фаќа“ сеир на италијанскиот шампион, а одредени навивачи најавија дека клубот ќе добие нов грб.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Нејмар во Франција не може да изведе ниту корнер (ВИДЕО)

Oткако се врати на терен, Нејмар игра одлично. Во петтото коло од Лига 1 во последните мом…