Дома Тикет на денот Понуда за обложување: Предлог тикет за денес!

Понуда за обложување: Предлог тикет за денес!

Нашата редакција во соработка со специјализираниот портал за обложување „Kladenje.mk“ ќе ви помага при изборот на натпревари како и понуда на најдобрите коефициенти.

Наполи – Аталанта ГГ

Наполи минатото коло не го искористи киксот на конкурентите и одигра реми со СПАЛ. Поради тоа тимот на Анчелоти е под притисок и мора да го добие овој меч за да се искачи на третото место на табелата. Домашниот терен е секако голема предност, но Наполи веќе скоро три години нема победа над Аталанта на домашен терен. Аталанта е тимот со најдобра форма во лигата и импресивен напад, кој постигна убедливо најмногу голови во лигата, па тоа е нивното најсилно оружје. Нашиот предлог е „двата тима даваат гол“, а тоа може да го изиграте во 1xBet со коефициент 1.53.

Удинезе – Рома 2

Удинезе во овој натпревар влегува со ниска самодоверба бидејќи во последното коло запишаа пораз. Тоа не беше обичен пораз, туку декласирање од Аталанта, па разнишана е и позицијата на тренерот. Од друга страна Рома е со голема самодоверба после победата над Милан, се приближи до четвртото место и доаѓа по трите бода. Наш предлог е Тип 2, а тоа може да го изиграте во bet365 со коефицинет 1.90

Ливерпул – Арсенал ГГ

Натпревар од Карабако Купот, каде Ливерпул се очекува да излезе со подмладен состав. Јурген Клоп нема иста можност да ги форсира младите како што тоа го прави Емери, со тоа што неговиот клуб е во Лигата на шампионите. И кога тој ќе им даде шанса во некои полесни мечеви честопати не успева да добие добар одговор. Од друга страна Арсенал има повеќе мотиви да „гризе“ во Купот и веројатно ќе излезе со силен состав. Нашиот предлог е двата тима даваат гол“, а тоа може да го изиграте во 1xBet со коефициент 1.50.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тикет на денот

Проверете

Го видовте потегот на Роналдо кон Пакета по натпреварот? (ВИДЕО)

Кристиано Роналдо вчера против Милан одигра прилично лош натпревар. Португалецот не беше н…