Дома Фудбал Светско првенство во фудбал - Мундијал во Русија 2018 ПОЛУФИНАЛЕ: Хрватска – Англија, официјални состави

ПОЛУФИНАЛЕ: Хрватска – Англија, официјални состави

0
hrvatska, anglija

Вечерва од 20:00 часот се игра второто полуфинале во кое Франција го чека противникот во големото финале, а ќе се сретнат селекциите на Хрватска и Англија.

Иако пред натпреварот се најавуваше дека селекторот Далиќ можеби нема да може да смета на Шиме Вршаљко и Анте Ребиќ, сепак и двајцата се најдоа во првиот тим.

Во селекцијата на Англија немаше никакви најави за отсуства и Герет Саудгејт стартува со истите 11 како и во натпреварот против Шведска.

ХРВАТСКА


Следете го Sportski.mk и на


Субашиќ, Вршаљко, Стриниќ, Ловрен, Вида, Ракитиќ, Модриќ, Брозовиќ, Перишиќ, Манџукиќ, Ребиќ

АНГЛИЈА

Пикфорд, Вокер, Стоунс, Магире, Трипиер, Јанг, Лингард, Хендерсон, Деле Али, Кејн, Сертлинг

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Светско првенство во фудбал - Мундијал во Русија 2018

Проверете

Емери го „закова“ на клупата, а тој си замина со 10 милиони евра – сега ќе има прилика за одмазда!

Aрсенал во Лигата на Европа ќе игра против Рен, а во центарот на вниманието ќе бидат две л…