Дома Македонски спорт Полувреме: Имаме играч помалку, но и така Бугарија – не е опасна!

Полувреме: Имаме играч помалку, но и така Бугарија – не е опасна!

Maкедонската фудбалска репрезентција вечерва го игра натпреварот против Бугарија во рамките од последното коло во Лигата на Нации за оваа сезона.


Германија пред елиминација!? - 8 ден ↓↓↓После првите 45 минути резултат на Арената е без голови 0:0.

Натпреварот започна без многу прилики на двете страни, но со неколку жестоки дуели помеѓу фудбалерите. После еден таков дуел во 14. минута Тодор Тодороски заработи директен црвен картон.

По тој тој црвен картон Милевски веднаш реагираше, а „жртвата“ беше Александар Трајковски кој излезе, а на негово место влезе Стефан Ашковски.

Во продолжение од натпреварот не видовме некои посериозни шанси. Ние се заканивме преку Милан Ристовски со удар од далечина, нешто посериозно не успеавме да креираме.

Ќе потетиме, на Македонија и одговара и реми за да остане на втората позиција во групата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Косово на подарок ќе добие стадион од Катар

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! По Мундијалот во…