Дома Останати Полски ММА борец загина борејќи се за Украина

Полски ММА борец загина борејќи се за Украина

Tомаш Валентек, полски ММА борец го загуби животот борејќи се на фронтот во Украина против руската војсдка.

Валентек бил дел од украинската одбранбена легија која е составена од странски платенци кои сакаат да помогнат на Украина. Тој загинал при бомбардирањето на Донбас, потврдија од полската ММА федерација.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


„Со голема тага ја примивме веста за смртта на Валентек кој доброволно се бореше на Меѓународната украинска одбранбена линија и таму загина“, стои во објавеното соопштение.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Фјури со тешки обвинувања: Усик победи затоа што Украина е во војна

Олександар Усик е новиот светски шампион во бокс, откако во голема борба го победи Тајсон …