Дома Трансфер зона Покрај Озил, Фенербахче работи на уште едно засилување

Покрај Озил, Фенербахче работи на уште едно засилување

Фенербахче после најавеното доаѓање на Месут Озил може да донесе уште едно засилување.

Фенербахче, кој се обидува да го донесе поранешниот германски репрезентативец, работи и на ангажирање на стопер.

Името кое сега се шпекулира е играчот на Милан, Матео Мусакио. ФЕнербахче е сериозен во намерата да го донесе во Истанбул овој 30. годишен аргентински стопер.

Од друга страна. Мусакио не доби вистинска шанса во Серија А, но не сака да го напушти Милан до крајот на годината.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Клоп му пратил порака на Ловрен: Ни недостасуваш!

Хрватскиот репрезентативец Дејан Ловрен го напушти „Енфилд“ минатото лето и се пресел…