Дома Фудбал Останато Покетино после првиот трофеј: Ова е само почеток!

Покетино после првиот трофеј: Ова е само почеток!

Маурисио Покетино на почетокот на оваа година и официјално беше назначен за нов тренер на ПСЖ, а после само три меча го освои првиот трофеј.

ПСЖ го освои францускиот Суперкуп, откако синоќа славеше против Олимпик Марсеј со 2-1.

„Извојувавме многу важна победа. Трофејот е чест за клубот и навивачите. Тимот полека почнува да го прави она што го барам од него. Јас тренирам со ПСЖ скоро две недели, работиме многу. Ова е само почетокот“.

„Ние веруваме дека со текот на времето ќе можеме да ги зајакнеме нашите идеи и напредок. Сакам да се заблагодарам на управата на клубот, фудбалерите и мојот претходник, Томас Тухел, заедно со неговиот тренерски штаб. Благодарение на овие луѓе, имавме шанса да го освоиме Суперкупот“, изјави Покетино.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Томори: Кога ми се јави најдобриот дефанзивец на сите времиња знаев дека ќе дојдам во Милан

Пред неколку дена Фикајо Томори се пресели во Милан на позајмица од Челзи, со опција негов…