Дома Фудбал Останато Покетино: Мбапе веќе е на нивото на Меси и Роналдо

Покетино: Мбапе веќе е на нивото на Меси и Роналдо

Тренерот на ПСЖ, Маурисио Покетино само во суперлативи зборуваше за Килијан Мбапе и изрази надеж дека напаѓачот ќе потпише нов договор.

„Раководството ќе направи се што е можно за да го задржи Килијан. Последниот збор ќе биде негов, но клубот ќе се обиде да го убеди да остане во ПСЖ“, изјави Покетино.

„Мбапе е меѓу најдобрите во светот. Тој веќе е на нивото на Меси и Роналдо, воопшто немам сомнеж во тоа“, додаде аргентинскиот стратег.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Лацио му го нанесе првиот пораз на Интер🎥

Лацио и Интер одиграа возбудлив натпревар на „Олпимпико“, домаќините со пресврт дојдоа до …