Дома Фудбал Франција Покетино: Леонардо ми се јави и ме праша дали го сакам Меси

Покетино: Леонардо ми се јави и ме праша дали го сакам Меси

Еден од најдобрите фудбалери во историјата, Лионел Меси ова лето ги напушти редовите на Барселона и го засили ПСЖ.

Неговото доаѓање во ПСЖ ги изненади сите со оглед на тоа дека очекуваше цел свет Аргентинецот да ја заврши кариерата во Барселона.

Тренерот на францускиот гигант, Маурисио Покетино откри за странските медиуми што се случувало при доаѓањето на Аргентинецот во Париз.

„Леонардо ми се јави и ми кажа дека постои да го доведеме Меси. Јас му кажав дека е супер тоа што ме праша за таков трансфер. Леонардо ми се јавуваше секоја ноќ за да ми дава повеќе детали. Сите мислеа дека Меси ќе остане во Барселона, но ПСЖ покажа интерес и Меси најави дека сака да биде тука. Брзо се договоривме“, открива Покетино.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Франција

Проверете

Суарез: Меси мора да се навикне на ладната клима во Париз

На Лионел Меси не му оди баш според очекувањата во ПСЖ, постигна четири гола за „светците“…