Дома Фудбал Останато Покетино за прв пат се огласи по отказот во Тотенхем!

Покетино за прв пат се огласи по отказот во Тотенхем!

Прв пат откако се раздели со Тотенхем на 19. ноември Маурисио Покетино го прекина медиумскиот молк.

Одличниот стратег зборуваше за локалните медиуми, а аргентинскиот „Фокс Спорт“ се пофали со екскулзивниот материјал.

„Постојат многу клубови и атрактивни проекти за мене кој би можел да ги прифатам. Но во овој момент најважно ми е да ги средам мислите после пет ипол години со Тотенхем. Лината цел ми е да пронајдам мотивација. Сакам да продолжам да работам во Европа, но постои шанса поради моето семејство да работам и тука во Аргентина“.

„Треба да останам мирен неколку дена и да видам што ќе се случи. Мојата прва одлука беше да се вратам назад во Аргентина и да се видам со семејството и пријателите. Одлуката да дојдам тука и да се исклучам од се беше добра. Во мои години не ми е потребно многу време за опоравување“, изјави Покетино.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Наполи не му простува на Игуаин: Зарем навистина немаше место за него во овој тим?!

Наполи очигледно никако не му го простува трансферот на Гонзало Игуаин во Јувентуа и Арген…