Дома Топ вести Покетино во ПСЖ прави „тим од соништата“

Покетино во ПСЖ прави „тим од соништата“

Маурисио Покетино седна на клупата на Пари Сент Жермен, каде го наследи Томас Тухел.

Аргентинскиот стратег на располагање доби силен тим, кој додатно ќе бидет засилен во следните два трансфер периоди.

Првите засилувања треба да бидат двајца фудбалери кои му се добро познати на Покетино, а станува збор за Деле Али и Кристиан Ериксен, кои се на излезна врата од своите клубови.

На лето приоритет ќе биде голманската позиција, а една од метите е Хуго Лорис. Најголемата трансфер „бомба“ треба да биде Лео Меси, кој ќе формира атомско трио со Нејмар и Мбапе.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Ливерпул и Милан ја сакаат ѕвездата на ПСВ

Европските гиганти Ливерпул и Милан покажуваат сериозен интерес за ѕвездата на ПСВ, Донјел…