Дома Фудбал Италија „Покажете му*а“ – навивачите на Милан бесни по елиминацијата!

„Покажете му*а“ – навивачите на Милан бесни по елиминацијата!

Рома беше подобра од Милан и се пласираше во полуфиналето на Лига Европа, а навивачите на Росонерите беа бесни по елиминацијата.

Милан не игра според очекувањата на последните неколку натпревари, а во првенството ги очекуваат натпревари со Интер и Јувентус. Титулата е загубена и треба чудо да се случи Интер да не ја освои.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Поради сето ова навивачите на Милан се разочарани, Лигата на Европа беше последна шанса, но по испаѓањето се случи ситуација која не е ретка во италијанскиот фудбал.

Фудбалерите на Милан мораа да застанат пред трибината, а навивачите на Милан скандираа:

“Покажете му*а!”

Дефинитивно по оваа елиминација во Милано нема да прифатат ништо освен победа во градското дерби со Интер викендов.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Чави потврди: Неговата иднина во Барселона е неизвесна!

Сезоната заврши за Барселона, но изгледа дека турбуленциите се уште не поминале. Сеуште не…