Дома Трансфер зона Познат новиот клуб на Месут Озил?

Познат новиот клуб на Месут Озил?

Гласините дека Месут Озил наредната сезона нема да го носи дресот на Арсенал стануваат се погласни.

Имено, со оглед на лошата форма на Озил во минатата сезона, Унаи Емери сака да се ослободи од овој играч за врска.

Најголем проблем прави платата на Озил, но изгледа дека луѓето во Фенербахче пронашле начин како да го доведат.

Според информациите на „Скај Спорт“ Фенербахче не може да го превземе неговиот договор, но може да да го доведе на позајмица за наредната сезона.

Исто така во тимот од Турција се надеваат дека ќе успеат да се договорат со Арсенал и тие да учествуваат во исплаќањето на платата на Озил.

Можеби ова не е решние на какво што се надеваше Емери, меѓутоа ако нема друг избор и дел од олеснување на буџетот за платата на Озил е нешто добро за Арсенал.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Челзи се откажа од него во 2013 година, а сега го сака назад за 90 милиони евра

Даклан Рајс е најдобриот фудбалер на Вест Хем во изминатата сезона во Премиер лигата. Стан…