Дома Останати Кошарка Познат новинар тврди: Леброн ќе стане подобар од Џордан и тука нема расправа

Познат новинар тврди: Леброн ќе стане подобар од Џордан и тука нема расправа

0
lebron

Американскиот новинар Зек Ло е убеден дека Леброн Џејмс е најдобриот кошаркар кој светот некогаш го видел.

Мајкл Џордан долги низа години е сметан за најдобриот кошаркар кој се појавил на паркетот, но новата ѕвезда на Лос Анџелес Лејкерс му се заканува да му ја одземе таа „титула“.

Познатиот новинар на „ЕСПН“ верува дека Леброн со сигурност ќе биде најдобриот кошаркар во историјата, ако веќе не е тоа.

Леброн ќе биде најдобар кога ќе ја заврши кариерата, ако веќе не е тоа. Во овој момент е „рамо до рамо“ со Џордан по прашањето најдобар во историјата. Откако ќе одигра уште четири „монструозни“ сезони, ако зборуваме статистички, тука нема да има никаква расправа“, изјави Зек Ло.


Следете го Sportski.mk и на


Статистички гледано Џејмс би требало да надмине Џордан во поголем број параметри, но тоа секако не е се што е важно во оваа расправа.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Кошарка

Проверете

Њу Орлеанс го победи Сан Антонио во супер ефикасен меч, Дончиќ до дабл-дабл во поразот на Далас (ВИДЕО)

Зад нас е возбудлива вечер во НБА лигата во која беа одиграни девет натпревари, а неколку …