Дома Останати Познат датумот за новата борба на Мекгрегор

Познат датумот за новата борба на Мекгрегор

Новата броба на Конор Мекгрегор во октагон најверојатно ќе биде на 11. јули.

Така барем тврди неговиот тренер Овен Роди кој за „ЕСПН“ го спомена тој датум како веројатен за нова борба на Ирецот.

„Веројатно ќе се бори на 11 јули. Искрено сите се во игра, но можно е да биде Џастин Гатје. Многу се зборува за него, атрактивен борец е и би сакал да ја видам таа борба. Верувам дека така размислува и голем дел од боречкиот свет. Тоа е потенцијална борба, но би можела да биде спремна за јули“, изјави Роди.

Ќе потсетиме Конор во јануари оваа година експресно за 40 секунди го нокаутираше Доналд Серон.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Разочарување: Кабиб откри дека УФЦ бара нов противник за Фергусон

Кабиб Нурмагомедов преку својот Инстаграм профил каде што се вклучи во живо откри дека УФЦ…