Дома Фудбал Останато Познати 20-те кандидати за наградата „Голден Бој“

Познати 20-те кандидати за наградата „Голден Бој“

Познати се кандидатите за наградата „Голден Бој“,која се доделува на најдобрите фудбалери под 21 година во организација на италијанскиот спортски весник „Тутоспорт“.

Минатата година наградата ја доби Ерлинг Халанд, а во минатото до наградата доаѓаа и Пол Погба, Лионел Меси, Вејн Руни, Серхио Агуеро и Матијс де Лихт.

 „Тутоспорт“ денес за последен пат ја скрати листата на кандидати и сега остана 20-те финалисти кои ќе се борат за престижната награда.

На листата се наоѓаат Педри, Брајан Хил, Гави, Жереми Пино, Флоријан Вирц, Џамал Мусиала, Карим Адејеми, Џуд Белингем, Мејсон Гринвуд, Букајо Сака, Едуардо Камавинга, Вилијам Салиба, Роберто Пиколи, Даниел Малдини, Рајан Гравенберт, Јуријен Тимбер, Нуно Мендеш, Шарл де Кетелар, Родриго и Џио Реина.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Лапорта: Против Баерн треба да ја заштитеме честа

Неколку часа пред одлучувачкиот дуел со Баерн Минхен во ЛШ, претседателот на Барселона Жоа…