Дома Фудбал Англија Познато на кои натпревари во ПЛ ќе има дозволено присуство на навивачи

Познато на кои натпревари во ПЛ ќе има дозволено присуство на навивачи

Навивачите конечно ќе се вратат на трибините на стадионите во Премиер лигата.

Одлуката е донесена од страна на владата и челниците во ПЛ, а со неа не се дозволува навивачи на сите стадиони.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Имено, постојат три нивот во новиот Ковид-19 протокол, а Лондон и Ливерпул се наоѓаат во второто ниво, па на нивните стадиони ќе може да присуствуваат по 2000 навивачи на стадион, нормално со социјална дистанца.

Сето тоа ќе започне на 2. декември, додека овој викенд натпреварите ќе бидат одиграни без присуство на навивачи.

Брајтон игра со Саутемптон, Челси со Лидс, Арсенал го пречекува Тотенхем, Манчестер Јунајтед му гостува на Вест Хем. На сите тие натпревари ќе има присуство на публика.

Од друга страна, Кристал Палас, Фулам, Саутемптон и Евертон од наредното коло можат да ги пуштата навивачите на трибините.

Сепак, Волвс, Лидс, Манчестер Јунајтед, Манчестер Сити и Њукасл се екипите кои ќе продолжат да ги играат домашните натпревари пред празни трибини.

Исто така, тоа ќе мора да го направат и Барнли, Астон Вила, Вест Бромвич, Лестер и Шефилд.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Марсијал со емотивно писмо се прости од Манчестер Јунајтед

После девет години заврши аваннтурата на Антони Марсијал во Манчестер Јунајтед, кој денес …