Дома Фудбал Останато Познато кој ќе биде првиот тренер на тимот на Бекам?

Познато кој ќе биде првиот тренер на тимот на Бекам?

Интер Мајми, клубот на кој газда е Дејвид Бекам наскоро ќе го добие првиот тренер.

Од пролет Интер Мајами за прв патќ е настапува во МЛС лигата и клубот веќе на големо работи на припремите за историската прва сезона, а сопственикот Дејвид Бекам се одлучил за првиот тренер.

Како опција има неколку имиња, од Роберто Мартинез до Солари, но меѓутоа прв избор на Бекам е легендарниот Патрик Виера кој во овој момент работи во Лига 1 како тренер на Ница.

„Дејли Телеграф“ пишува дека Виера е најголема желба на Бекам. Сепак останува да се види дали 43 годишниот стратег е спремен да ја остави работата во француската Лига 1 за МЛС каде што веќе го водеше Њујорк Сити.

Кога во прашње се потенцијалните засилувања во тимот се споменуваат: Фалкао, Суарез, Родригез, Давид Силва, Кавани…

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Вечерта во која Фергусон призна: Не е срамота да изгубите од најдобриот тим (ВИДЕО)

На денешен ден пред девет години на „Вембли“ Барселона на Пеп Гвардиола во финалето од Лиг…