Дома Фудбал Франција Познато колку заработил Покетино од отказот во ПСЖ

Познато колку заработил Покетино од отказот во ПСЖ

ПСЖ денес официјално потврди дека Maурисио Покетино заминува од ПСЖ, а го наследи Кристоф Галтие.

Во Париз немаа премногу трпение за него, а одлуката била донесена кога ПСЖ испаднал од осминафиналето во Лигата на шампионите. Веќе со недели се шпекулираше дека ќе добие отказ, а денес се беше официјално потврдено.

Исто така треба да се истакне дека Покетино ќе добие и оштета за предвремениот раскин на договорот и тоа воопшто не е мала сума. За отказот ПСЖ ќе треба да му исплати на Покетино околу 10 милиони евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Франција

Проверете

Реал Мадрид го освои Суперкупот на Европа🎥

Реал Мадрид ја оправда фаворитската улога против Ајнтрахт и го освои Суперкупот на Европа,…