Дома Македонски спорт Познато колку Абердин платил за Миовски

Познато колку Абердин платил за Миовски

Вчера Абердин го потврди трансферот на македонскиот репрезентативец Бојан Миовски.

Миовски се пресели во Шкотска и потпиша четиригодишен договор. Денес во шкотските медиуми се открива сумата која ја платил Абердин за македонскиот напаѓач.

Според информациите на медиумите Абердин за Миовски платил сума од 536.000 фунти.

Миовски ќе потсетиме се реши да си замине од МТК откако овој тим испадна од унгарската елита. Одлични настапи имаше и за репрезентацијата на Македонија, на последниот триумф против Гибралтар од 4:0 два пати се запиша во листата на стрелци.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Наполи го претстави играчот кој пред еден месец ни даде гол во Скопје

Репрезентативецот на Македонија, Елиф Елмас денес и официјално за нов соиграч го доби Груз…