Дома Фудбал Останато Познати уште пет кандидати за „Златната топка“

Познати уште пет кандидати за „Златната топка“

0

Денес ќе бидат објавени 30-мината канидати кои ќе се борат за најпрестижната индивидуална фудбалска награда „Златна топка“ за изминатата 2018 година.

„Франс Фудбал“ како и минатата година ќе ги открива сите 30 кандидати по азбучен ред и тоа на делови по петмина во текот на целиот ден.

Откако ќе бидат познати сите кандидати, специјално жири ќе може да гласа така што секој член ќе ги одбере своите Топ 5. За првиот ќе даде 6 бода, вториот ќе добие 4, па следните 3, 2 и 1 бод.
После првите пет кандидати (види ОВДЕ), сега „Франс Фудбал“ ги објави вторите пет кандидати.

Тибо Куртоа (Челзи/Реал Мадрид)
Кристиано Роналдо (Јувентус/Реал Мадрид)
Кевин де Брујн (Манчестер Сити)
Роберто Фирмињо (Ливерпул)
Диего Годин (Атлетико Мадрид)

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Видео: „Црвената армија“ на Клоп незапирлива, неверојатен пресврт на Арсенал

Големото дерби на „Стенфорд Бриџ“ му припадна на Ливерпул, кој продолжува со максималниот …