Дома Останати Ракомет Познати термините за натпреварите во новата група

Познати термините за натпреварите во новата група

0

Македонија во вчерашниот натпревар против Германија одигра реми 25:25 што е одличен резултат иако имавме шанса и да победиме.

Нашата селекција во новата група ќе стартува како лидер во конкуренција на Македонија, Шпанија, Данска, Чешка, Германија и Словенија. Македонија како што кажавме е лидер со три освоени бодови, останатите имаат по 2, освен Словенија која пренесува само еден бод.

Сега се и познати термините во кои избраниците на Раул Гонзалес ќе ги одиграат следните три натпревари.

Македонија – Шпанија 21 јануари (20:30 часот)


Следете го Sportski.mk и на


Македонија – Чешка 23 јануари (20:30 часот)

Македонија – Данска 24 јануари (18:15 часот)

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Ракомет

Проверете

Кабиб се спрема за Мејведер, а подобар тренер не може ниту да замисли!

Непоразените борци, УФЦ Шампионот, Кабиб Нурмагомедов и легендарниот боксер Флојд Мејведер…