Дома Фудбал Репрезентации Познати се 20 учесници на Европското првенство, остануваат уште четири места

Познати се 20 учесници на Европското првенство, остануваат уште четири места

19 репрезентации и домаќинот Германија веќе со мислите се на Европското првенство кое ќе се игра наредната година, а остануваат само уште четири слободни места.

Последните квалификациски натпревари се играат денес по што ќе бидат познати сите учесници на континенталнио собир, додека во март се планирани баражите преку Лигата на Нации.


Дерби до Дерби! Комплетен фудбалски викенд ↓↓↓


Познати се и носителите во пресрет на ждрепката за десетина дена. Од подобра позиција ждребот ќе го дочекаат Германија, Португалија, Франција, Белгија, Англија и Шпанија.

Извлекувањето на групите е закажано за 2. Декември од 18:00 часот во Хамбург.

НАТПРЕВАРИТЕ КОИ СЕ ИГРААТ ДЕНЕС:

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Славниот Клосе добива нова шанса како тренер?

Славниот германски напаѓач Мирослав Клосе кој важи и за еден од најдобрите голгетери во ис…