Дома Македонски спорт Мак ракомет Познати се групите за струшкиот ракометен турнир

Познати се групите за струшкиот ракометен турнир

Традиционалниот меѓународен ракометен турнир во Струга ќе се одигра од 12 до 16 август, а денес беше одржан ждребот.

Поради пандемијата на коронавирус, оваа година на струшкиот турнир ќе учествуваат само македонски екипи.

Група А: Вардар, Охрид, Бутел Скопје, Еурофарм Пелистер 2.

Група Б: РК Металург, Еурофарм Пелистер, Прилеп, Струга.

Трите најсилни македонски тимови, Вардар, Металург и Еурофарм Пелистер ќе ги имаат своите први меѓусебни дуели. Се уште не е познато дали ќе биде дозволено присуство на публика. 

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Митревски брани во супер форма: 18 минути без примен гол, 20 одбрани – МВП на натпреварот!

Maкедонскиот ракометен голман кој го носи дресот на Порто, Никола Митревски имаше фантасти…