Дома Трансфер зона Познати деталите од понудата на Интер за Дибала

Познати деталите од понудата на Интер за Дибала

Италијанските медиуми пренесуваат дека Интер е блиску до договор со ѕвездата на Јувентус, Пауло Дибала.

Како што е познато Дибала го напушта Јувентус на крајот на сезоната како слободен агент, откако двете страни одлучија да ги прекинат преговорите за продолжување на договорот.

Бепе Марота, кој е бивш директор на Јувентус, ја искористил ситуацијата и започнал преговори со агентот на Дибала.

Италијанските медиуми ги објавија деталите од понудата на „нероаѕурите“ за Аргентинецот. Имено, Интер му понудил тригодишен договор тежок 7 милиони евра по сезона.

Њукасл испратил многу побогата понуда, но Дибала преферира да остане во Серија А и во моментов е најблиску до Интер.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Де Јонг го одбил Манчестер Јунајтед – сака да игра во Лигата на шампионите

Новиот тренер на Манчестер јунајтед, Ерик Тен Хаг пред себе ма тешка задача да го врати ти…