Дома Фудбал Останато Познатиот пејач со жестоки навреди за Нејмар: Тој е мала пи*ка!

Познатиот пејач со жестоки навреди за Нејмар: Тој е мала пи*ка!

Манчестер Сити вчера на „Паркот на принцовите“ во Париз го совлада ПСЖ со 2:1 во првиот натпревар во полуфиналето од Лигата на шампионите.

„Граѓаните“ во овој натпревар стигнаа до пресврт во второто полувреме, а натпреварот на друштвените мрежи го оментираше познатиот пејач и навивач на Сити, Осис Лиам Галагер.

Галагер поради нешто беше бесен на Нејмар па испрати критики кон Бразилецот.

Сепак на крајот Галагер може да биде среќен затоа што неговиот тим запиша победа од 2:1 и пред реваншот има одлична предност.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Николов дел од историската победа над Реал, ПСЖ го доби дербито со Сити🎥

Шериф Тираспол на Бобан Николов го приреди најголемото изненадување во поновата историја н…