Дома Трансфер зона Позната примарната цел на Манчестер Јунајтед

Позната примарната цел на Манчестер Јунајтед


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Зимскиот трансфер прозорец се уште не е затворен, а медиумите на Островот пишуваат за летниот трансфер пазар.

Примарна цел на Манчестер Јунајтед на лето ќе биде доведување на врвен напаѓач и „црвените ѓаволи“ ќе имаат голем буџет.

По заминувањето на Кристиано Роналдо, Тен Хаг бара негова замена и итно му е потребен напаѓач, а на листата се две имиња.

Гонзало Рамош е желба на „црвените ѓаволи“, кој блесна на Мундијало, а игра и одлична сезона во дресот на Бенфика.

Рамош до сега запиша 11 гола гола и 4 асистенции на 14 меча за Бенфика, па на лето е спремен да се пресели во Премиер лигата.

Друг на листата желби е Виктор Осимен, но тој трансфер е многу поскап, бидејќи Наполи за неговиот потпис бара 140 милиони евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

ПСЖ ја спрема последната понуда за Скринар, Интер е на потег

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Eкипата на ПСЖ ќе се обиде во последните мом…