Дома Трансфер зона Позната најголемата трансфер желба на Клоп

Позната најголемата трансфер желба на Клоп

Ливерпул веќе ја започна потрагата по квалитетен играч за врска, кој на лето би можел да биде замена за Вајналдум.

Главна трансфер цел на Ливерпул, ќе биде Ренато Санчез, кој оваа сезона игра фантастично во дресот на Лил.

Поранешната голема надеж на Баерн Минхен, ја „оживеа“ својата кариера во Лил и на лето би можел да се пресели на „Енфилд“.

Клоп смета дека Португалецот ќе биде идеално засилување за средниот ред, а неговата цена во моментов изнесува 30 милиони евра.

Сепак, Ливерпул ќе треба да ја победи конкуренцијата, бидејќи за Португалецот интерес покажуваат уште неколку европски гиганти.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Европските гиганти ја започнаа трката за новиот „бисер“ на Салцбург

Салзбург после Ерлинг Халанд изгледа има ново голгетерско чудо. Австрискиот шампион има но…