Дома Трансфер зона Позната главната трансфер цел на Баерн Минхен

Позната главната трансфер цел на Баерн Минхен

Играчот за врска на Борусија Мехенгладбах, Флориан Нојхаус е на мета на Баерн Минхен, пренесуваат германските медиуми.

23-годишниот играч за врска блеска оваа сезона во дресот на Мехенгладбах, а особено одличен меч одигра против Баерн Минхен пред неколку дена.

Нојхаус оваа сезона одигра 14 меча на кои постигна 2 гола и запиша три асистенции, а во договорот има откупна клаузула од 40 милиони евра.

Нојхаус е приоритет на Баварците за следната сезона, кои се спремни да ја платат откупната клаузула, а трансферот ќе го финансираат со продажбата на Корентин Толисо.

Французинот повеќе не влегува во плановите на Ханзи Флик и на лето ќе биде ставен на продажба.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

„Марка“ открива: Меси донесе одлука за својата иднина!

Иднината на Лионел Меси е главна тама во спортските медиуми веќе подолго време, бидејќи не…