Дома Трансфер зона Позната главната трансфер цел на Арсенал

Позната главната трансфер цел на Арсенал

Приоритет на Арсенал во зимскиот преоден рок ќе биде доведување на квалитетен играч за врска, а најголема желба на Артета е Јури Тилеманс.


Меси против Левандовски -11 ден ↓↓↓25-годишниот Белгиец влезе во последната година од договорот и одбива да ја продолжи соработката со Лестер бидејќи сака промена на средината.

Токму тоа може да биде причината Лестер да ја прифати понудата на Арсенал бидејќи во спротивно ќе го загуби играчот без обештетување.

Меѓутоа, „топџиите“ ќе мора да ја победат конкуренцијата бидејќи за Белгиецот интерес покажуваат уште Барселона и Манчестер Јунајтед.

Артета инсистира да го доведе Тилеманс во јануари, но доколку не успее, тогаш Белгиецот може да пристигне на лето како слободен агент.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Ливерпул се вклучи во трката за Гакпо

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Манчестер Јунајт…