Дома Видео Поздравот на Жиру го налути Мбапе, изразот на лицето доволно зборува🎥

Поздравот на Жиру го налути Мбапе, изразот на лицето доволно зборува🎥

Репрезентацијата на Франција во неделата на свој терен играше против Португалија и тој натпревар заврши без голови.

Многумина очекуваа овој натпревар да биде спектакл бидејќи беше јасно какви екипи се сретнуваат, но на крајот дуелот заврши 0:0. Сега на социјалните мрежи се појави едно интересно видео од соблекувалната во кое во главна улога се Килијан Мбапе и Оливие Жиру.

Имено, додека Жиру се поздравуваше со соиграчите одлучи посебно да го поздрави Мбапе, но начинот на кој тоа го направи на напаѓачот на ПСЖ не му се допадна. Доволно за тоа зборува неговиот израз на лицето.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Фернандињо доби пет минути игра и заработи нова тешка повреда

Фудбалерите на Манчестер Сити синоќа го победија Порто со 3:1 во првото коло од групната ф…