Дома Фудбал Италија Погледнете во какви услови тренираа играчите на Интер (ВИДЕО)

Погледнете во какви услови тренираа играчите на Интер (ВИДЕО)

0

Фудбалерите на Интер со полна пареа се спремаат за натпреварот против Сасуоло кој се игра во недела на „Мапеи“ стадионот.

Репрезентативната пауза заврши и фудбалерите им се враќаат на обврските кон клубовите. Клупскиот фудбал се враќа веќе во викендот кој следи.

Интер на социјалните мрежи објави видео од еден од тренинзите на Конте. Тоа видео најдобро покажува каков е карактерот на Италијанецот.

Играчите на Интер тренираа скоро во невозможни услови.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Ангеловски: Резултатите потврдија дека оваа генерација е најдобра

Во последното квалификациско коло денес во Скопје го победивме Израел и оваа победа на Мак…